Här kommer den som utlovat!
Har lagt till ett klipp från crossbanan med!
Tjenare!
Senaste tre dagarna har varit hårdköring. En dag drog vi hela dagen typ på en beach. Var sjukt mjuk sand och ett riktigt håligt och jobbigt prov. Mycket bra fysträning!

Sen har vi kört de senaste två dagarna ihop med några snabba finnar som också är här och tränar.
Kört både extremprov, enduroprov och crossprov. Även massa offroadköring i bergen med massa svåra backar m.m.
Imorgon blir det vilodag och Björne fyller år då också. Så då ska vi hitta på något skoj!
/JL #1
I lördags körde vi på en helt grym crossbana. Kevin Stikbos och några till VM-förare var där! =)
Här kommer några bilder, ska försöka få upp ett litet filmklipp också.





Hej!
Har nu varit i Spanien i fyra dagar och det är sjukt bra här! De tre första dagarna körde vi hoj i princip hela tiden. Har varit på två olika prov som har allt! Det typiska hårda och hala underlaget, extrembackar och andra svårigheter och massa grymma hop. Hojarna går kanon och det är runt 18 grader på dagarna!
Idag har vi vilat från hojarna men var och cyklade mtb i bergen och kollade på alla stekiga båtarna i hamnen. Jag trivs här nere faktiskt =)

Ogge som är med och meckar åt mig och Björne sköter sig kanon, han trivs också bra här. Är dock inte så jätte mkt service man behöver göra här nere när de bara är lite damm på däcken efter 10h körning. Ett luftfilter har det gått åt samt att vi testar massa olika saker hela tiden.
I morgon blir det enduro igen och lördag ska vi till någon stor ny crossbana i Málaga. Återkommer om detta senare!
Soliga hälsningar från Marbella
/JL #1
Då var äntligen nya hemsidan klar. Jocke befinner sig nu i spanien och kommer blogga lite därifrån. /Webmaster